Leto

Čiernohronská železnica:

Už desiatky rokov existuje železnica, ktorá Vás prevedie zákutiami, po ktorých kedysi blúdili čiernobalockí drevorubači. Máte na výber 3 trasy: smer Chvatimech, Vydrovská dolina a Dobroč.. Železnica premáva od mája do septembra. Zelený dom je od železničky vzdialený 150m.
Viac info TU.

Skanzen vo Vydrovskej doline:

Lesnícky skanzen sa nachádza vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu a je prístupný v lete i v zime. Náučný chodník na viac ako 4 km trase a 75 zastávkach odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Do skanzenu sa dá dostať aj čiernohronskou železnicou.
Viac info TU.

Dobročský prales:

Najznámejší slovenský prales leží cca 6 km južne od čiernobalockej osady Dobroč v centrálnej časti Veporských vrchov. Okrajom územia prechádza značkovaná turistická trasa z Čierneho Balogu dolinou Brôtovo smerom na Sedmák. Samotné územie pralesa je prístupné odborným exkurziám so sprievodcom.
Viac info na TU.

Nízke Tatry:

Pre milovníkov turistiky všetkých vekových kategórii sú Nízke Tatry ideálnym miestom.
Viac info o turistických trasách TU.

Zima

Ski Čierny Balog:

V obci sa nachádza menšie lyžiarske stredisko známe aj pod názvom Urbanov vrch.
Viac info na TU.

Jasná Nízke Tatry:

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu.
Viac info na TU.